Temperatūros matavimas


  • Kas gi yra „normali temperatūra"?

Suaugusiųjų normali temperatūra būna 37°C (98.4°F). Tačiau ji gali kisti priklausomai nuo laiko ir aplinkybių. Norint sužinoti savo „normalią „ kūno temperatūrą, reikėtų ją matuoti toje pačioje vietoje (buronoje ar pažastyje) ir tuo pačiu dienos metu. Tai labai svarbu, kad sužinotumėte, ar jūsų temperatūra aukšta ar žema.

  • Kodėl svarbu išlaikyti normalią kūno temperatūrą?

Mūsų gyvybiniams organams svarbu išlaikyti pastovią kūno temperetūrą, kad šie galėtų tinkamai funkcionuoti. Kai mūsų kūno temperetūra pakyla aukščiau tam tikro lygio, vidiniai organai gali būti stipriai pažeisti.

  • Kodėl temperatūra pakyla, kai sergame?

Temperatūra pakyla arba mes karščiuojame tada, kai mūsų imuninė sistema kovoja su agresyviais puolėjais, t.y. su bakterijomis ir virusais. Tuo metu mūsų kūno medžiagų apykaita suaktyvėja, tačiau toks paikilimas gali sukelti ilgalaikių kūno pakitimų.

  • Kaip geriausia išmatuoti temperatūrą?

Geriausia temperatūrą būtų matuoti kūno viduje, kadangi seilės, prakaitas ir odos šiluma gali iškaraipyti išorinę kūno temperatūrą. Ausies termometro veikimas pagrsįtas infraraudonųjų spindulių emisija iš ausies būgnelio, todėl dėl išorinių veiksnių parodymai visiškai neišsikraipo ir gaunamas tikras matavimo rezultatas.