Kasdienis kraujospūdžio matavimas - svarbus

Dažniausiai pasitaikantys rizikos faktoriai: stresas, antsvoris, rūkymas, diabetas yra patologinio padidėjusio sistolinio spaudimo (kai širdis susitraukia) ir diastolinio spaudimo (kai širdis išsiplečia) priežastys. Kraujospūdis yra nepastovus dydis, jis kinta paros metu. Pasaulinė Hipertenzijos Lyga rekomenduoja kraujospūdį matuoti tris kartus per dieną. Tačiau tyrimai įrodė, kad rytinio kraujospūdžio matavimas yra daug informatyvesnis pagrindinių hipertenzijos komplikacijų (insulto ar infarkto) prognozavimui, nei atsiktiktiniai matavimai namie, vaistinėje ar klinikoje. Jeigu dieną kraujospūdį Jums gali pamatuoti gydytojas ar kitas žmogus, tai to tikrai niekas negalės padaryti anksti ryte.

Aukšto rytinio kraujospūdžio sumažinimas labai svarbus gydant. Todėl reguliarus rytinio kraujospūdžio matavimas leidžia gydytojui lengviau sureguliuoti vaistus, nes puikiai.

Profilaktinės priemonės ir gydymas yra būtini. Dieta, svorio sureguliavimas, rūkymo metimas ir reguliari mankšta gali padėti kovojant su hipertenzija. Vaistus hipertenzijai gydyti paskiria ir dozes.