Tarpdančių valymo priemonės

TRISA tarpdančių šepetėliai ir siūlai
 
Gydytojai odontologai ir burnos higienistai visiškai sutinka, jog siekiant išvengti įvairių dantų ligų, tarpdančių valymas yra svarbi kasdienė dantų priežiūros dalis.

Atlikti naujausi tyrimai parodė, jog naudoti dantų siūlą ne ką mažiau svarbu, kaip ir valytis dantis šepetėliu. Apytiksliai po valgio praėjus pusvalandžiui, seilės neutralizuoja bakterijas, esančias ant dantų paviršiaus. Dėl šios priežasties tarpdančiai lieka labiausiai ėduonies pažeidžiama vieta.
Tarpdančius rekomenduojama valyti nors vieną kartą per dieną, bet tai galima daryti ir kiekvieną kartą po maisto. Pats geriausias laikas valyti tarpdančius yra prieš valant dantis šepetėliu, nes į švarius tarpdančius lengviau patenka dantų pastos fluoras.

Tarpdančių ertmės negali būti pasiekiamos įprastais šepetėliais, ar geriausiu atveju labai mažai pasiekiamos. Reguliarus tarpdančių valymas yra gyvybiškai būtinas išlaikyti dantis ir dantenas sveikais. Periodontito, karieso gydymui, pacientams, turintiems emalės pažeidimų, atstatomų karūnėlių plombų tarpdančiuose, šiuos šepetėlius naudoti būtina. Pagaminta Šveicarijoje.

Po dantenų operacijų, turint karūnėles, metalo keramikos tiltus, implantus ar dėl ypatingo dantenų jautrumo negalint naudoti tarpdančių siūlo, tarpdančių šepetėliai - geriausia išeitis siekiant užtikrinti maksimalią burnos priežiūrą.

Renkantis tarpdančių šepetėlį būtina atkreipti dėmesį į jo dydį. Teisingo dydžio šepetėlio šereliai turi užpildyti tarpdančių ertmes. Jokiu būdu šepetėlio negalima per jėgą grūsti į tarpus. Dėl per didelės jėgos ir nuolatinio lankstymo viela gali sutrūkinėti, todėl iškyla pavojus susižeisti.                     

TRISA dantų juostelės ir siūlas

Tarpdančiai yra labiausiai pažeidžiama vieta, nes likę maisto likučiai yra sunkiai išvalomi. dantų siūlas ar juostelė yra priemonės, kurias reguliariai naudojant sumažinami arba visiškai panaikinami dantenų uždegimo požymiai ir ėduonies tikimybė. naudojant dantų siūlą ar juostelę, pašalinami maisto likučiai, apnašos iš tarpdančių ar jų vagelių. tai ypač aktualu tiems, kurie skundžiasi blogu burnos kvapu.
Tarpdančių siūlas padeda išvengti dantenų ligų, nes su juo išvalomi visi nešvarumai, kurių nepasiekia dantų šepetėlis. Jį rekomenduojama naudoti kiekvieną dieną.

Kad išvalytume dantis visiems pažįstamu išvyniojamu tarpdančių siūlu, iš kasetės būtina ištraukti 30 - 40 cm ilgio siūlą ir užsukti jo galus ant abiejų rankų smilių. Po to atsargiai įtemptu siūlu valyti tarpus tarp dantų. Viršutinio žandikaulio tarpdančiai valomi nykščiais nukreipiant siūlą į viršų, apatinio - didžiaisiais pirštais nukreipiant siūlą š apačią.

Dantų siūlas ir juosta specialiai sukurtas , kad padėtų išvalyti nešvarumus iš tarpdančių. Švelniai įterpkite juostelę tarp dantų ir judinkite aukštyn ir į išorę apie penkis kartus , nespauskite į danties pusę.